Barnabas İncili'nde yeni gelişme

Barnabas İncili'nde yeni gelişme.12949
  • Giriş : 28.01.2009 / 08:07:00

1981 yılında Uludere'de bir mağarada bulunan Barnabas İncili ile ilgili gelişmede yeni boyut. Kaçırılan rahip Gabriel Savcı Sıradışı'na konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Prof. Hamza Hocagil, 1981 yılında Uludere'de bir mağarada bulunan Barnabas İncili'ni gören ve okuyan tek kişi.

Herkesin aradığı ancak Turgay Güler'in bulup canlı yayına çıkardığı Hocagil, dün gece Sıradışı'nda çok çarpıcı iddialar gündeme getirdi.

Barnabas'a dokunduğu günden bu yana ölüm tehditleri aldığını, bu yüzden soyadını değiştirmek zorunda kaldığını söyleyen Hocagil, bir buçuk yıl öncesine ait şok bir bilgi verdi.

Hocagil, bir buçuk yıl önce Mardin Midyat'ta jandarma tarafından üç gün boyunca alı konulduğunu söyledi.

Tuhaf rastlantı, Hocagil'in alıkonulduğu günlerde, Mor Yakup Kilisesi rahibi Edip Gabriel Savcı da kaçırılmıştı.

Turgay Güler bu gece Sıradışı'nda rahip Savcı'ya telefonla ulaştı. Savcı'nın Sır dolu kaçırılma öyküsünü anlattı.

Programa telefonla bağlanan Mor Yakup Kilisesi rahibi Edip Daniel Savcı, kaçırılmasında Barnabas İnciliyle ilgisinin olmadığını kendisini para koparmak için kaçırdıklarını belirtti. Rahip savcı kaçıranların kendisine İncil veya başka hiçbir konudan bahsetmediklerini istediklerini aldıktan sonra da serbest bırakıldığını söyledi.

Rahip Savcı, Barnabas İncili'nin incil olarak kabul edilemeyeceğini belirterek Hırıstiyanların inancında bu incilin yerinin olmadığını belirtti. Rahip Savcı, bu incille ilgili iddialara da katılmadığını belirtti.

Rahip Savcı bu incilin Cebrail tarafından indirilip indirilmediği iddialarına da Barnabas tarafından yazılan İncil olmadığını belirterek cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*