Baros'tan Hakan Şükür iddiası

Baros'tan Hakan Şükür iddiası.10837
  • Giriş : 01.01.2009 / 12:48:00

Galatasaray'da sezonun ilk yarısında attığı gollerle kalitesini gösteren Çek golcü Milan Baros, takıma geldiğinde Hakan Şükür'ün yerini doldurma konusunda hiçbir endişe duymadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan "TamSaha" dergisinin ocak ayı sayısında röportajı yer alan Milan Baros, futbolda her şeyin başlangıcı ve sonu olduğunu vurgulayarak, Hakan Şükür'ün faal Futbol hayatı boyunca önemli başarılar kazanarak kariyerini tamamladığını kaydetti.

Hakan Şükür'ün gerçekten önemli bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Baros, "Galatasaray'ın en fazla gol atan oyuncusu oldu, gol rekorları kırdı. Fakat kariyerinin sonuna geldi ve artık yok. Ben de Galatasaray oyuncusu olarak elinden geleni yapmaya gayret etmekle yükümlüyüm. Mümkün olduğunca fazla gol atmak ve takıma katkı yapmakla sorumluyum. Hakan'ın yerini doldurup doldurmamakla ilgili hiç bir endişem olmadı" diye konuştu.

-"UEFA Kupası neden olmasın"

Milan Baros, Galatasaray takımının UEFA Kupası'nı kazanma ihtimalinin bulunduğunu belirterek, "Neden olmasın ?" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın çok kaliteli futbolculardan kurulu bir ekip olduğunu vurgulayan golcü oyuncu, şunları söyledi:

"Galatasaray yerli oyuncularla yabancı oyuncuların biraraya geldiği, son derece iyi bir karışım. Sadece 10-11 kaliteli oyuncudan oluşmuyor. Bizim her maçta sahada göremediğimiz, bazen yedek kulübesinde oturan bazen de kadro dışında kalan 18-19 çok iyi oyuncumuz var. Perşembe-pazar maç oynadığımız yoğun tempo içinde sakatlıklar olması durumunda bile eksik oyuncuların yerine son derece iyi bir yeni oyuncunun geldiğini ve takımdaki o eksikliği hissettirmediğini görüyoruz. Evet, UEFA Kupası'nı kazanmak gerçekten çok zor, fakat imkansız değil. Ama şimdiden Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanma şansının ne olacağını söylemek de doğru olmaz. Bunu önümüzdeki dönemde göreceğiz. Kazanma ihtimalimiz tabii ki var."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*