Baros'un fiyatı dörde katlandı

Baros'un fiyatı dörde katlandı.13845
  • Giriş : 23.12.2008 / 09:05:00

Kariyerinin en parlak sezonunu yaşayan Çek oyuncu Avrupalıları peşine taktı, fiyatını 4'e katladı. İşte Cimbom'un biçtiği fiyat.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Attığı gollerle G.Saray'ın başarısında büyük payı olan Baros, Avrupalı menajerleri peşine taktı. G.Saray'ın, kariyerinin en parlak sezonunu yaşayan Çek golcüyü elinde tutmakta zorlanacağı belirtiliyor.

Yöneticiler ise "Baros'u almak isteyen kulüp 20 milyon Euro'yu gözden çıkarmalı" dediler.

Irkçılık tartışmaları, çektirdiği fotoğraflar nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Milan Baros, Galatasaray ile yeniden doğdu. Sarıkırmızılı ekibin ligin başında Lyon'dan 5.5 milyon euro ödeyerek transfer ettiği Çek yıldız, Beşiktaş'a attığı 3 golle bir kez daha klasını konuşturdu ve ligin ilk yarısını 14 golle kral olarak tamamladı. Lincoln, Kewell, Meira sayesinde Galatasaray'a çabuk uyum sağlayan ve arzulu futbolu ile Skibbe'nin değişmezi olan yıldız bu başarılı performansı sayesinde yeniden Avrupalı menajerleri peşine taktı.

Sözleşmesi uzatılacak

Galatasaray'ın sezon sonunda Baros'u tutmakta zorlanacağı belirtilirken, sarı-kırmızılı ekip bu konuda rahat. Baros ile yapılan 3 yıllık sözleşmeye güvenen yöneticiler, Baros'u isteyen takımın 20 milyon euro'yu gözden çıkartması gerektiğini ifade ediyor. Galatasaray'ın devre arasında 2 yıllık sözleşme daha önerebileceği de gelen bilgiler arasında. Bu arada Baros, Galatasaray'da kariyerinin en parlak dönemini yaşıyor. En çok 2001-02 sezonunda Ostrava'da 15 maçta 11 gol atan Baros, şimdiden bu rakamı geçti.

Tek rakibi Jardel

Milan Baros meslektaşlarını gölgedebıraktı. Fenerbahçe'de Güiza 4, Semih2, Beşiktaş'ta Nobre 7, Bobo 5, Trab-zon'da Gökhan 7 ve Umut 6 gol kaydederken, Baros 14 golle rakiplerine fark attı. Baros ayrıca 2000-01 sezonunda 16 maçta 18 gol atan Jardel'densonra Cimbom'un en skorer ismi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*