Barroso ve Rehn, Anıtkabir'de

Barroso ve Rehn, Anıtkabir'de.14035
  • Giriş : 10.04.2008 / 14:59:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 15:14:40

Anıtkabir’i ziyaret eden Barroso, özel deftere “Ülkesine kararlı reformlarla hizmet eden ve modernliğe götüren büyük vizyon sahibi devlet adamı Kemal Atatürk’e saygılarımı sunuyorum” diye yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve Komisyon’un genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn’in Ankara ziyaretinde ilk durağı Anıtkabir oldu.

Barroso ve Rehn Ankara’da

Ankara’ya eşleriyle birlikte gelen AB yetkilileri, Esenboğa Havalimanı’nda karşılama töreninden sonra doğruca Anıtkabir’e gittiler, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan AB Komisyonu Başkanı Barroso, deftere tek cümlelik şu yazıyı yazdı:

“Ülkesine kararlı reformlarla hizmet eden ve onu modernliğe götüren büyük vizyon sahibi devlet adamı Kemal Atatürk’e saygılarımı sunuyorum.”

Daha sonra Anıtkabir Müzesi’ni gezerek, yetkililerden bilgi alan Barroso ve Rehn’e, ziyaretin sonunda, içerisinde madalyon, Anıtkabir’i tanıtıcı kitap ve broşürler ile Nutuk’un bulunduğu tanıtıcı set hediye edildi.

Barroso ve beraberindeki heyete Anıtkabir ziyaretinde Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan eşlik etti.

Babacan, Barosso ve Rehn, Anıtkabir’in merdivenlerinde birlikte fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious