Bartın şuan karla boğuşuyor!

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Bartın'da yoğun kar yağışı sebebiyle görüş mesafesi 1 metreye kadar düşerken karayollarının kapandığı bildirildi. İlde elektrikler de kesik.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle 7 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanırken, uzun süredir telefon ve internet gibi iletişim araçlarının da kullanılamadığı öğrenildi.

Şehir merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreyi geçerken, Bartın-Karabük karayolu Ahmet Usta mevkiinde kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı, bölgede trafiğin ise kontrollü bir şekilde sağlandığı öğrenildi.

Şehir merkezinde yaklaşık 300 adet ağaç tamamen yıkılırken, Bartın-Amasya karayolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi. 8 ekiple akşam saatlerinden buyana çalışmalarını aralıksız sürdüren Karayolları ekipleri, ulaşımın sağlanabilmesi için yaptığı yol açma çalışmasından şuana kadar bir sonuç alamadı.

İl merkezine bağlı 217 adet köye ulaşım ve iletişimin ne şekilde sağlandığı konusunda herhangi bir bilgi verilmezken, Kızılay Bartın Şubesi'nin 6 kişilik ekip kurduğu, polis ve jandarma ile koordineli bir şekilde çalışarak yolda mahsur kalanlara yardım için hazır bekledikleri öğrenildi.

Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışının yarın da etkili olacağı bildirilirken, yoğun kar yağışı sebebiyle görüş mesafesinin yer yer bir metreye kadar düştüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious