Bartın'da üniversite öğrencileri zehirlendi

Bartın'da üniversite öğrencileri zehirlendi.7688
  • Giriş : 28.05.2009 / 09:28:00

Bartın Üniversitesi'nde öğrenim gören 37 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı 180 erkek ile 360 kız öğrencinin kaldığı yurtlardaki 37 öğrenci, dün akşam kusma, bulantı, ishal ve ateş şikayetiyle gruplar halinde, üniversite ve jandarma araçları ile Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma aracıyla getirilen bir kız öğrenci acilin önünde baygınlık geçirerek yere yığıldı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına öğrencilere serum verildi.

İl Sağlık Müdürü Osman Nacaroğlu hastaneye gelerek öğrencilerin durumu hakkında Başhekim Seyfettin Kalaycı'dan bilgi aldı. Öğrencilerin aile hekimi de hastaneye gelerek, durumları hakkında bilgi aldıktan sonra kontrol etmek için yurda gitti.

Bu sırada, bazı öğrenciler yurtlardaki arkadaşlarıyla ilgilenilmediği gerekçesiyle hastaneye gelen öğretim üyeleriyle tartıştı.

Müşahade altındaki öğrencilerin tedavilerinin ardından taburcu edileceği bildirilirken, öğrencilerin rahatsızlanmalarının nedeni araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*