Barzani, komşularını ABD'ye şikayet etti

  • Giriş : 18.09.2007 / 09:59:00

Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Kongresi'nden bir heyet ile yaptığı görüşmede komşu ülkelerinin Irak'ın iç işlerine karışması konusunun ele alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Kongresi'nden bir heyet ile yaptığı görüşmede komşu ülkelerinin Irak'ın iç işlerine karışması konusunun ele alındığı bildirildi. Barzani görüşmede “Irak'taki sorunların tek çözüm yolu federal sistem” dedi.

Payamner Haber Ajansı, Mesut Barzani'nin, Kongre heyeti ile Selahaddin'de yaptığı görüşmede “Komşu ülkelerin Irak'ın içişlerine karışması ve Irak'ta Federalizmin uygulamaya geçirilmesi” konularının ele alındığını belirtti.

Olympia Snow, Ken Salazar ve Ben Nelson gibi Senatörlerin yer aldığı belirtilen ABD'li heyet ile görüşmede “Irak'a komşu ülkelerin Irak karşındaki tavrına değinilirken bölgedeki ülkelerin Irak'ın içişlerine karışması konusu” ele alındığı kaydedildi.

Görüşmede bir konuşma yapan Barzani de, Irak'taki siyasi süreç ve sürecin ilerlemesinin önündeki engellere dikkat çekerek Irak'taki sorunların tek çözüm yolunun federal sistem olduğunu söyledi.

ABD heyeti, daha önce Bağdat'ı ziyaret etmiş ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile de görüşmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious