Barzani akıl verdi: Askeri yollar çözümsüz

Barzani akıl verdi: Askeri yollar çözümsüz.14501
  • Giriş : 24.10.2008 / 09:58:00

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani'nin İran ziyareti sürüyor. Barzani, Türkiye ve İran topraklarındaki terörist gruplar konusunda, "askeri yollar çözüm değil" mesajı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani'nin İran ziyareti sürüyor. Barzani, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'la biraraya geldi. Barzani, Türkiye ve İran topraklarındaki terörist gruplar konusunda, "askeri yollar çözüm değil" mesajı verdi.

Barzani, "Şiddete karşıyız, sorunların barışçıl ve siyasi yollarla çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. İstikrarın sağlanması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Ancak askeri yolların da bu konuda çözüm olmadığını yineliyoruz" dedi.

Barzani Irak ile Amerika arasında görüşülen güvenlik anlaşmasını da değerlendirdi. Ülkeden hemen asker çekilmesine karşı olduğunu vurgulayan Barzani, güvenlik anlaşmasının alternatifler içinde en iyisi olduğunu söyledi.

Tahran yönetimi, Kuzey Irak'tan, PKK'nın İran'daki uzantısı PJAK ve "münafıklar örgütü" olarak nitelendirdiği "Halkın Mücahitleri" üyesi silahlı grupları barındırmamasını istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*