Barzani: "Bu anlamsız şiddet eylemini kınıyoruz"

Barzani:
  • Giriş : 05.01.2008 / 10:11:00

Neçirvan Barzani: ''Bu anlamsız şiddet eylemini kınıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin yetkilisi Neçirvan Barzani, Diyarbakır'da düzenlenen 5 kişinin öldüğü, 68 kişinin de yaralandığı saldırıyı kınadı.

Neçirvan Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, "tüm bölgesel yönetim adına, bu acımasız terör saldırısından duyduğu şoku ve saldırıya öfkesini" dile getirdi.

Barzani, "Daha önce de belirttiğim gibi, bu türden terörist eylemlerin medeni toplumlarda yeri yoktur. (Bu tür saldırılar) Bağımsızlık ve özgürlüğü destekleyen herkes tarafından en sert dille kınanmalıdır" dedi.

Bu türden terörü hiçbir gerekçe ve mazeretin meşru kılamayacağını belirten Barzani, kendilerinin de bu anlamsız şiddet eylemini dünyayla birlikte kınadıklarını kaydetti.

Barzani, suçluların derhal yargı önüne çıkarılacağını ve cezasını çekeceğini umduklarını da belirtirken, saldırının kurbanlarının ailelerine başsağlığı diledi.

Diyarbakır'da terör: 5 ölü, 68 yaralı

Diyarbakır'da, 3 Ocak'ta, park halindeki bir otomobile konulan bomba, askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Saldırı sonucu 4'ü öğrenci 5 kişi hayatını kaybetti, 68 kişi de yaralandı.

6'sı ağır 68 yaralı arasında askeri personel ve öğrenciler de bulunuyor.

Patlama sonucu askeri servis aracı ile infilak eden aracın yanında park halinde bulunan 5 sivil araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

25 araç, 5 apartmanın caddeye bakan cephesinde bulunan daireler ve altlarında faaliyet gösteren 14 işyerinde de maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious