Barzani ile Türk temsilci yakında biraraya gelecek

Barzani ile Türk temsilci yakında biraraya gelecek.12949
  • Giriş : 28.04.2008 / 11:06:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 11:14:18

Kürt yetkili: Başbakan Barzani, yakında Türk temsilci ile görüşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetimin Dış İlişkiler sorumlusu Felah Mustafa, Türkiye arasındaki bazı konuların ele alınması amacıyla Bölgesel Kürt yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi'nin yakın bir zamanda bir araya geleceklerini söyledi.

El-Şark el-Ewsat gazetesinin haberine göre, Felah Mustafa, yakın tarihte Başbakan Neçirvan Barzani ile Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisinin bazı siyasi, ekonomik ve kültürel konuları ele almak amacıyla toplanmalarının beklendiğini söyledi. Mustafa, şöyle dedi:

“Bu toplantı ve görüşmenin Başbakan Neçirvan Barzani'nin Bağdat ziyareti sırasında yapılması gerekiyordu. Ancak, bazı teknik nedenlerden dolayı toplantı gecikti.”

Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminin pazar günü durdurulmasını istediği Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak’taki PKK’lı teröristlere yönelik hava operasyonlarına da değinen Mustafa, “Bu bombardımanalar sonucunda şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Çünkü bombardıman edilen yerler yerleşim alanlarından uzaktır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious