Barzani Maliki'yi takmadı

Barzani Maliki'yi takmadı .7870
  • Giriş : 25.10.2007 / 14:24:00

Maliki 'bürolar kapatılacak' diyor. Barzani sözcüsü de onunla dalga geçiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin sözcüsü Cemal Abdullah, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyinde büroları olmadığını iddia etti. Sözcü, "Eğer Maliki bu büroların nerede olduğunu biliyorsa, gelsin kendisi kapatsın" dedi.

Abdullah, AFP'ye yaptığı açıklamada, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin terör örgütü PKK'nın bürolarının kapatılacağına ilişkin açıklamasına atıfta bulunarak, "Irak'ın kuzeyinde PKK bürosu yok. Eğer Başbakan Nuri El Maliki bu büroların nerede olduğunu biliyorsa, gelsin kendisi kapatsın" dedi.

Sözcü, "Başbakanın 'PKK bürolarını kapatmak' demekle neyi kastettiğini bilmiyoruz. Nerededir bu bürolar? Ne tür bürolardır bunlar? Nerede bulunmaktadır? Bölgesel yönetim olarak biz, böyle büroların varlığına ilişkin hiçbir göstergeye sahip değiliz" diye konuştu.

Maliki, önceki günkü açıklamasında, Irak'taki terör örgütü PKK bürolarının kapatılacağını ve örgütün Irak topraklarında faaliyetine izin verilmeyeceğini söylemişti.

Başbakan Nuri El Maliki'nin makamından yapılan açıklamada, "PKK, terörist bir örgüttür. Bürolarını kapatma ve Irak topraklarında faaliyet göstermelerine izin vermeme kararı aldık. Irak ve Türkiye'yi tehdit eden terörist faaliyetlerini kısıtlamak üzere çalışacağız" denilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious