Barzani zirveyi yorumladı: Çok güzel oldu, sevinçliyiz!

Barzani zirveyi yorumladı: Çok güzel oldu, sevinçliyiz!.12274
  • Giriş : 08.11.2007 / 02:40:00
  • Güncelleme : 08.11.2007 / 00:48:45

Barzani; Erdoğan ve ABD Başkanı George Bush'un görüşmesini "Çok güzel oldu" şeklinde değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görüşmenin ardından Kürt yönetiminden yapılan ilk resmi açıklamada Barzani, "Washington'daki görüşmeyi burada izlememiz çok güzel oldu. Bu yönden şanslıyız." dedi. Konya ilişkin Erbil'de bir basın toplantısı düzenleyen Barzani, "Görüşmeden çıkan sonuçların normal olduğunu gördük. Bundan dolayı sevinçliyiz" şeklinde konuştu.

Barzani, açıklamasında ayrıca "İstikrarsızlık kimsenin avantajına değil. Biz, ABD ile, Bağdat ile ve ABD'nin Irak'taki güçlerinin komutanı General David Patreaus ile temastayız ve görüşüyoruz" diye kaydetti.

Kürt yönetimi olarak çözüm üretmekten yana olduklarını ifade eden Neçirvan Barzani, "Türkiye ile iyi komşu olmak istiyoruz. Bunun için biz her türlü çözümü bulmaya hazırız. Ankara-Washington-Bağdat-Erbil hattında görüşmeler oluyor ve biz desteğimizi her zaman dile getiriyoruz" diye kaydetti.

"PKK'NIN YAPTIĞI SADECE KÜRT HALKINA ZARAR VERMEKTİR, BU POLİTİKASINI SÜRDÜRÜRSE KENDİSİ ZARAR GÖRECEKTİR"

"Biz Türkiye ile görüşmeyi sürekli gündeme getiriyoruz" diyen Barzani, sorunun da siyasi yollardan çözümünden yana olduklarını kaydetti. Barzani, "Sorun askerî yollarla çözülmez. Bizi bütün samimiyetimizle söylüyoruz ki PKK'nın bütün faaliyetlerini kınıyoruz. PKK'nın yaptığı sadece Kürt halkına zarar vermektir. Eğer PKK bu politikasını sürdürürse zarar görecektir." diye ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious