Barzani'den yeni bir talep geldi

Barzani'den yeni bir talep geldi.9405
  • Giriş : 21.10.2008 / 11:28:00

Neçirvan Barzani, uzun süre sonra yeniden temasa geçtikleri Türkiye ile sadece terör örgütü PKK ve güvenlik konuları ile ilgili değil, çok geniş kapsamda diyalog içinde olmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurdistan TV'nin haberine göre, Erbil'deki Ticaret Fuarı'nı gezmek üzere Kuzey Irak'a gelen Almanya'nın Bağdat Büyükelçisi Christopher Weil ve beraberindeki Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan oluşan heyetle görüşmesinin ardından Erbil'de basın toplantısı düzenledi. Başbakan Barzani, Türkiye"nin bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani ile başlattığı görüşmelere değinirken, Türkiye"den gelebilecek bir daveti olumlu karşılayacaklarını ancak, henüz bir davet gelmediğini söyledi.
Başbakan Barzani, bir gazetecinin Türkiye"nin yaklaşımına karşılık Kürt yönetiminin nasıl bir adım atacağına ilişkin soruya, “Ankara'nın nasıl bir beklentisi olduğunu bilmiyoruz. Ancak, bu diyalog iyi bir başlangıç. Umuyoruz ki iyi bir başlangıç olsun. Biz yalnızca PKK ile ilgili değil, Türkiye ile ilişkilerimizi çok geniş bir çerçevede geliştirmek istiyoruz” dedi.

Başbakan Barzani, Türkiye'nin kendilerinden daha önce bu yönde talebi olmadığını anlatırken, “Türkiye ilişkilerimiz bu yıl içinde önemli bir gelişme kaydetti. Temenni ediyorum ki; bu diyalog daha da ileri gitsin” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*