Barzani'nin adamı: PKK'nın amacı tahrik

Barzani'nin adamı: PKK'nın amacı tahrik.11389
  • Giriş : 21.10.2007 / 14:07:00

Kuzey Irak'taki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizai, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Köyü'nde 15 askerin şehit olmasına yol açan terör örgütü PKK'nın saldırısını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dizai, saldırıları ‘tahrik’ olarak nitelerken, Türk Ordusu ile Kuzey Irak’taki Kürt bölgesini karşı karşıya getirilmek istendiğini söyledi.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile Kuzey Irak’taki ‘Kürdistan Bölge Başkanı' Mesut Barzani, bugün Selahaddin kentinde toplandı. Toplantıya katılan Barzani'ye bağlı Kürt yönetimin Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dızai, DHA'nın sorularını yanıtlarken saldırıyı kınadı.

15 askerin şehit olduğu, 16 askerin yaralandığı ve 10'un üzerinde askerin kaybolduğu saldırının PKK tahriki olduğunu vurgulayan Dizai, şehit askerler için üzüntü duyduklarını belirtti. “Bu tür eylemlerin sona ermesi için yapılması gerekenlerin önlerinde olduğunu” anlatan Safin Dizai, görüşmelerin devam ettiğini ve diyalog ortamının yakalanmak üzere olduğu bir dönemde meydana gelen olayın üzüntü verdiğini söyledi. Dizai, PKK'nın bu tür saldırılarla aslında Türk ordusu ve bölgeyi karşı karşıya getirmeye çalıştığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious