Barzani'nin ferrarisi sınırda bekletiliyor

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Ünlü şarkıcı Ricky Martin'in dünyada 3 adet bulunan özel yapım zırhlı Ferrari'si, para cezası ve vergilerinin ödenmediği gerekçesiyle Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, eksik evrakla yurt dışından Türkiye'ye sokulan zırhlı bir aracın Habur üzerinden Barzani ailesine ulaştırılacağı duyumunu alan güvenlik birimleri, İstanbul'dan başlayıp Habur'a kadar zırhlı aracın izini sürdü.

Yaklaşık 3 ay önce eksik evraklarla Türkiye'ye sokulan ve İstanbul'da ikamet eden Cizreli Nezir Sapan'ın ailesinde bekleyen zırhlı araca, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik birimlerince el konuldu.

Aracın, 2001 model özel yapım zırhlı bir ferrari olduğu belirtilirken, dünyada sadece 3 adet üretilen ve 800 bin dolar değerinde olduğu belirtilen zırhlı ferrarinin, Mesut Barzani'nin yeğenlerinden Sait Barzani'ye götürüldüğü iddia edildi.

Aracın eski kullanıcısının ise Porto Rico asıllı ünlü şarkıcı Ricky Martin olduğu belirlendi. Aracı inceleyen gümrük ve güvenlik birimleri, evraklarının eksik olduğunu, yasa dışı yollardan Türkiye'ye sokulduğunu ve yine yasa dışı yollardan ülkeden çıkarılmaya çalışıldığını tespit etti. Aracı gümrükte alıkoyan güvenlik ve gümrük birimleri, yasal süreç başlattı.

Gümrük ve Kaçakçılık Kanunları gereği araca kamu adına el konulurken, aracın sahibine de 430 bin YTL para cezası verildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious