Barzani'nin maketi yakıldı

Barzani'nin maketi yakıldı .25394
  • Giriş : 28.10.2007 / 18:30:00

İstanbul'da Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 'Cumhuriyete Saygı ve Şehitleri Anma Mitingi'nde Mesud Barzani'nin ve bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın maketleri yakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD bayrağını yakmak isteyen bir grup ise Belediye Başkanı'nın korumaları tarafından engellendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingde, Çanakkale'de Türk askerinin kepini takarak konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, PKK'ya emperyalist güçlerin destek verdiğini söyledi. Akgün, 'Bu emperyalist güçlerin başı ABD'dir. Onun bazı işbirlikçileri vardır. Barzani ve Talabani gibi bir dönem Türkiye'nin ekmeğini yemiş nankörler gibi. Türkiye Cumhuriyeti bu işbirlikçilere boyun eğmeyecektir. Ey Amerika, ey onun peşmerge uşakları Barzani, Talabani, ey çapulcular, 1915'i, Sevr'i unutmayın. Bu ülkeyi parça parça yapmak isteyenlerin nasıl boğulduğunu bence bir kez daha hatırlayın' dedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda 18 sivil toplum örgütünün katıldığı mitingde 600 metrelik Türk bayrağı açıldı. Konuşmaların ardından kalabalık şehir merkezine kadar 3 kilometrelik yolu yürüdü.

Yürüyüşte 'Ayşe tatile, Mehmet Kandil'e', 'Hepimiz Türk'üz, hepimiz Mehmet'iz', 'Bayrak inmez, vatan bölünmez', 'Vatan için hazır Büyükçekmece', 'Bu gelen Mehmet'in ayak sesleri' sloganları atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious