Baş ağrısı yüzünden alnını kestirdi

  • Giriş : 04.03.2006 / 00:00:00

Adapazarı'nda tansiyon nedeniyle baş ağrısı çeken bir kadın hastaneye gitmek yerine komşusuna ağrının geçmesi için alnını kestirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adapazarı Merkeze bağlı Çaybaşı Yeniköy'de meydana gelen olayda iddiaya göre, Fikret B. (45) isimli kadın tansiyon nedeniyle şiddetli baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gitmek yerine komşusuna başvurdu.

İsmi açıklanmayan komşusu tarafından hastalığın geçmesi için Fikret B.'nin alnı maket bıçağı ile kesildi. Daha sonra hasta kadın eve döndü. Ancak hastalığın geçmesi için alnı kesilen kadının kanaması durmayınca yakınları 112 Hızır Acil Servis hattını arayarak yardım istedi. Kısa sürede eve giden sağlık ekibi de kanamayı durduramadı. Fikret B. ambulansla hemen Sakarya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahale ile Fikret B.'nin kanaması durduruldu. Kısa sure müşade servisinde tutulan kadın taburcu edildi.

Diğer taraftan hastayı muayene eden Acil Servis doktorları ise hastaların bu şekilde tedavi yöntemleri kullanmalarının çok yanlış olduğunu ve ciddi sorunlara yol açabileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious