Baş döndüren görüşme trafiği

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığı başvuru sürecinin artık sonuna yaklaşılması nedeniyle dün Ankara'da baş döndürücü bir görüşme trafiği yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün yapılacak grup toplantısında AKP'nin adayını açıklayıp açıklamayacağı konusunda net yanıt vermeyen Erdoğan, sabah önce Başbakanlık'ta Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le görüştü. Ardından TBMM'de Gül'ün de aralarında bulunduğu çok sayıda bakan ve AKP grup yöneticileriyle bir araya geldi. Kulislerde cumhurbaşkanlığı adayları arasında adı gündeme getirilen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun toplantıdan gergin bir yüz ifadesi ile çıkması dikkati çekti.
TBMM'deki odasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'yla yaklaşık yarım saat süren bir görüşme yapan Erdoğan, saat 17.30'da da TBMM Başkanı Bülent Arınç'la bir araya geldi. Bir sıkıntı olmadığını belirten Erdoğan, 23 Nisan resepsiyonuna katıldıktan sonra, Gül'le bir kez buluştu. Başbakanlık konutunda 21.30'da gerçekleşen görüşmede, Erdoğan-Arınç buluşmasında verilen mesajların ele alındığı öğrenildi. Erdoğan, Gül'ün yanı sıra, adı cumhurbaşkanlığı adayları arasında geçen Çubukçu ve Devlet Bakanı Mehmet Aydın ile de görüştü. Ayrıca Sanayi Bakanı Ali Coşkun'la bir araya geldi.

Bakanlar Kurulu toplanıyor
AKP'nin adayının, başvurunun son günü olan 25 Nisan'daki olağanüstü grup toplantısında açıklanması eğiliminin güçlendiği öğrenildi. Erdoğan'ın, 26 Nisan'da kararının nedenlerini açıklayan bir açıklama yapabileceği de belirtildi.
Erdoğan bugün saat 11.00'de yapacağı grup toplantısının ardından saat 14.00'te Bakanlar Kurulu'nu da topluyor. Toplantıda, Erdoğan kabine üyelerinin cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik son değerlendirmelerini alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious