"Başa baş mücadele oldu"

  • Giriş : 23.11.2008 / 08:32:00

Turkcell Süper Lig'de oynanan Ankaraspor-Galatasaray maçını izleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sahada başa baş bir mücadelenin sergilendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Stattan ayrılışı sırasında kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül, ''Başa baş bir mücadele oldu. Berabere bitti'' dedi. Gül, daha sonra Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile vedalaşarak aracına bindi.

Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek de karşılaşmanın güzel bir mücadeleye sahne olduğunu belirterek, ''De Nigris'in vuruşu gol mü değil mi akşam bakacağız. İlk başta gol gibi geldi. Her iki takıma da hayırlı olsun'' diye konuştu.

Gökçek, hakem atamalarıyla ilgili tartışmalara da değinerek, ''Bugün gördüğünüz gibi hakem çok güzel maç yönetti. Kimse bir şey söyleyemez. Bizim attığımız gol dahi olsa ben bunda kasıt aramam. Çünkü orta hakemin o mesafeden görmesi mümkün değil. Hepimizin izledik. Türk hakemine güveneceğiz. Kasıt olmadıktan sonra hakem de hata yapabilir'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisini ziyaret etmesiyle ilgili soruya Gökçek, ''Biliyorsunuz Ankara'daki Fenerbahçe tesisleri bitmek üzere. Yolunun yapılması gerekiyor. Benden onu istirham etti. Ben de talimat verdim. Ana konu budur'' yanıtını verdi.

Gökçek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün maçı izlemeye gelmesinin kendilerine şeref verdiğini vurgulayarak, ''Çok güzel bir hadise. Çok mutlu oldum. Bizleri kırmadı, geldi, maçımızı izledi'' dedi.
Bu arada Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, açıklama yapmadan stattan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*