Başakşehir'de yıkımlar sona erdi

Başakşehir'de yıkımlar sona erdi.15202
  • Giriş : 14.05.2009 / 16:29:00

Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'nde ara sokaklarda gün boyunca süren olaylar öğleden sonra duruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Göstericiler sokaklarda beklerken polis de bölgede havadan ve karadan denetimlerini sürdürüyor. Merkez camiinin minaresinden yapılan anonsta, yıkımın sona erdiği herkesin dükkanını açarak normal günlük yaşamına dönmesi istendi.

Göstericilere atılan gaz bombalarının düştüğü Tepe İlköğretim Okulu'na gelen Eğitim-Sen üyesi bir grup basın açıklaması yaparak saldırıları protesto etti. Okul bahçesine düşen gaz bombalarından 63 öğrencinin etiklendiğini belirten Eğitim-Sen İstanbul 7 nolu Şube Başkanı Azim Şamiloğlu, polisin orantısız güç kullandığını söyledi. Okula isabet eden gaz bombaları yüzünden çok sayıda öğrenci ve velinin etkilendiğini ifade eden Şamiloğlu, yaşanan olaylar nedeniyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

Altınşehir Merkez Camii minaresinden yapılan anonsla yıkımların sona erdiği ve herkesin işinin başına dönerek normal yaşamını sürdürmesi istendi. Yapılan anonsta, "Mahallemizde yıkım yapılmamaktadır. Herkes dükkanını açarak normal yaşamına dönsün. Taşkınlık yapmayın" denildi.

Bu arada vatandaşların arasına karışan provakatörlerin bitme noktasına gelen olayları yeniden başlatarak gerginliği sürdürdükleri belirtildi. Bölgede çok sayıda polis hazır bekletiliyor. Ara sokaklarda çatışmalar zaman zaman devam ediyor. Bu arada gün boyunca süren çatışmalarda 5 polisin atılan taşlar nedeniyle çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*