Başarılı sporcular eğitimci olma yolunda

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Şahin, başarılı sporcuların öğretmen olmasını düzenleyen yönetmeliği imzaya açtıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'yi başarıyla temsil etmiş sporcuların beden eğitimi ve spor yüksek okullarından mezun olduklarında, sınavsız öğretmen olarak atanmasını sağlayan değişikliği imzaya açtıklarını açıkladı.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 17. Milli Eğitim Şurası'nın açılışına katıldı. Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları'ndan son dört yılda mezun olan gençlerden 2 bin 600'ünün Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde istihdam edildiğini kaydetti.

Şahin, Türkiye'yi olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarıyla temsil etmiş sporcuların beden eğitimi ve spor yüksek okullarından mezun olduklarında, sınavsız öğretmen olarak atanması, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde de spor uzmanı olarak değerlendirilmesi konusunda yönetmelik değişikliğini imzaya açtıklarını bildirdi. Konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerini aldıklarını aktaran Şahin, "Öğretmen atamalarında beden eğitimi ve spor yüksek okulu mezunu gençlerimize bundan sonra daha fazla önem verilmesi hususunun da Şuranın görüşülecek konuları arasına alınmasından büyük bahtiyarlık duyacağım.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious