Başarılı taekwandoculara kuşak

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Konak Belediyesi’nin spor okullarındaki başarılı taekwandocularına, Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ tarafından kuşak takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konak Belediyesi Spor Birimi’nin düzenlediği kurslar arasında en çok katılımın olduğu branşlardan taekwandoda kuşak ve sertifika töreni yapıldı. Mimkent Spor Tesisleri’ndeki törene Konak Belediye Meclisi üyeleri, CHP Konak İlçe Başkanı Tayfun Emre ve CHP Gaziemir İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy ve genç taekwandocuların aileleri de katıldı.

Altı merkezde bin 55 gence taekwando kursu veren Konak Belediyesi, ilk grup sporculara sertifikalarını verdi ve kuşaklarını taktı. Törende 475 kişiye yeşil, mavi ve sarı kuşak takıldı. Dört aylık eğitimin sonunda gençler, sertifikalarını Başkan Tunçağ’ın elinden aldılar. Tunçağ, "Taekwando, en çok katılımın olduğu kurslardan birisidir. Kursların sonunda gençlerin ödül alması bizi sevindiriyor." dedi.

Törende ayrıca dünya şampiyonasında ödül alan Konak Belediyesi taekwandocularına kupa da takdim edildi. 32 ülkeden 46 takımla toplam 311 sporcunun katıldığı dünya şampiyonasında Konak Belediyesi takımı birinci olmuştu. Takım, kupa töreninin ardından küçük bir gösteri yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious