Başarının sırrı

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Başarının sırrı Türkçe'yi iyi kullanmak ve zengin kelime hazinesinden geçer.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şair Yazar Yavuz Bülent Bakiler, başarının sırrının Türkçe'yi iyi kulanmak ve zengin bir kelime hazinesinden geçtiğini belirtti. Bakiler çok okumak ve Türkçe'nin geliştirilmesinin en büyük zenginlik olduğunu kaydetti.

14. Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri kapsamında Elazığ'da bulunan şairler Elazığ Özel Yavuz Selim Lisesi tarafından düzenlenen kahvaltını programda bir araya geldi.

Söz sultanları, okula gelişlerinde öğrenciler tarafından karşılandı. Ellerinde çiçekler ve alkışlarla şairleri karşılayan Özel Yavuz Selim Lisesi ve Mustafa Sabuncu İlköğretim okulu öğrencileri şairlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Okul önünde öğrencilerle ayak üstü bir sohbet yapan ünlü şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler, onlara çok okuyarak Türkçelerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu. Başarılı olmanın sırrının çok okumaktan geçtiğinin altını çizen Bakiler , her çocuğun kendi evinde bir kütüphane kurması gerektiğini belirtti.

Kendi dilini bilmeyenlerin başka konularda da başarılı olmasının mümkün olmadığına vurgu yapan Yavuz Bülent Bakiler, öğrencilerden şimdiden kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını istedi. Bakiler, ayrıca kendilerine gösterilen ilgiden dolayı okul yönetimine teşekkür etti.

Sivrice Kaymakamı Samet Ercoşkun da dünyanın dört bir yanına dağılmış Türk ulusları arasında devlet ve siyasetin birlikteliği sağlamada yeterli olmayacağını vurgulayarak, bu konuda sivil toplum kuruluşları ve gönül erlerinin büyük rol oynadığına işaret etti. Ercoşkun, ayrıca Hazar şiir Akşamları için kentte bulunan şairler topluluğuna gösterdikleri ilgi ve konukseverlikten dolayı Özel Yavuz Selim Lisesi'ne teşekkür etti. Eski vali Rıza Akdemir ise Yavuz Selim Lisesi'ne gelişlerinde öğretmeninden öğrencisine kadar gösterilen sevgi, saygı ve sıcak ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

14 Hazar Şiir Akşamları tertip komitesi adına, Bedrettin Keleştimur da Özel Yavuz Selim Lisesi'nin her zaman Hazar Şiir Akşamları gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere desteğini esirgemediğini vurguladı.

Keleştimur, bir marka haline gelmiş olan 14. Hazar Şiir Akşamları'nın dünyada 20 milyon kilometreye yayılmış olan gönül coğrafyasında ki şüerayı bir araya getiren edebi bir sofra olduğunu dile getirdi.

Erkam Eğitim Kurumları Genel Kordinatörü Şemseddin Ayyıldızda Türk dünyasında özlenen ve hayal edilen birlikteliğin gün geçtikçe gerçeğe doğru ilerlerdiğinin altnı çizerek, Hazar Şiir Akşamları'nın da bunlardan bir basamak olduğunu kaydetti.

Özel Yavuz Selim Lisesi Müdürü Ufuk Ercul ise, Hazar Şiir Akşamları'nın Türk dünyasında özlenen birlikteliğin tesisi için büyük bir basamak olduğunu bildirdi.

Özel Yavuz Selim Lisesi tarafından düzenlenen kahvaltını programına Sivrice Kaymakamı Samet Ercoşkun, Sivrice Belediye Başkanı Hasan Canpolat, Yavuz Bülent Bakiler, Eski vali Rıza Akdemir, Erkam Eğitim Kurumları Genel Kordinatörü Şemseddin Ayyıldız, Bekir Sıtkı Erdoğan, Ali Akbaş ve Süleyman Doğan gibi bir çok şair ve yazar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious