Başarıyı Türk hocalar getirir

Başarıyı Türk hocalar getirir.13360
  • Giriş : 17.06.2008 / 10:39:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Dünya'da ve Avrupa'da başarının Türk hocalar sayesinde geleceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkemizde yerli teknik adamların son yıllarda büyük bir atılım içinde olduğunu ifade eden Uygun, "Ancak kendi ülkemizde Türk teknik adamlarına gerekli önem verilmiyor. Kulüp yöneticilerimiz kendi evlatlarının yetişmesi için tam destek vermiyorlar. ONların yabancı ülkelere gidip yetiştirilmesi gerekiyor. Eğer bir başarı isteniyorsa bu mutlaka Türk hocalarla olacaktır" dedi.

Kamuoyunda oluşan "Alman ekolü, Brezilya ekolü, Fransa ekolü" gibi yaklaşımlar olduğunu ancak kimsenin Türk ekolünden bahsetmediğini vurgulayan Uygun, "Bizim kendi ekolümüzü oluşturmamız gerekiyor. Türk teknik adamlarına güvenilirse mutlaka başarı gelir. Fakat medyada yerli hocaları hemen eleştirmeye başlıyor" diye konuştu.

Öte yandan Galatasaray'ın yabancı hocaya emanet edilmesinin ardından Fenerbahçe'de de hoca arayışlarının sürdüğünün hatırlatılması üzerine Uygun, "Fenerbahçe Kulubü şu anda bir çalkantılı dönem yaşıyor. Belki yöneticilerimiz yaşımız ve tecrübemiz itibariyle eksik olduğumuzu düşünüyorlarki bizlere teklif yapmıyorlar" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious