Başbakan, 67 tesisin açılış törenine katıldı

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ereğli'deki programların ardından Zonguldak'a geçerek, kamu ve özel sektör tarafından yapımı tamamlanan muhtelif 67 tesisin açılışını yaparak, temel attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Törende konuşan Erdoğan, Türkiye'nin geleceği için hiç kimsenin umut ve heyecanını kaybetmemesi gerektiğini söyledi.
Erdoğan, çok daha aydınlık ve mutlu Türkiye'ye ulaşmak için çalıştıklarını belirterek, "Ülkede her alanda büyük değişimler yaşanıyor. Millete yakışır bir hükümet olmak için çalışıyoruz. Bu ülkenin kalkınma heyecanına katılmayanlara rağmen ülke iyiye gidiyor. Türkiye içindeki potansiyeli mutlaka hayata geçirecek" dedi.

3.5 yılda iyi bir istikrar yakaladıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Yıllardır istikrar sıkıntısı çeken ülke, azim ve kararlılıkla bu sıkıntıyı aşıyor. Türkiye, dışarıya açılmada önemli kazanımlar yakaladı. Bu sağlam zemin üzerine dayanıklı binalar inşa edeceğiz. Ülkeyi nasıl daha ileri götürüzün hesabını yapıyoruz. Türkiye dünya devi olma yolunda da adımlarını hızlandıracak. Ülke, sıkıntılardan kurtulup, ilerlemeye, büyümeye bağladığı her dönemde olumsuz birtakım iddialar ortaya atılıyor. Huzurdan rahatsız olanlar var. Türkiye'yi kalkınma hedeflerinden döndürmeye kalkanlara karşı uyanık ve dikkatli olmalıyız. Bu ülke artık krizleri, felaketleri, olumsuzlukları konuşmak istemiyor. Türkiye ileri gitmek istiyor. Türkiye, demokrasi ve refahla güzelleşip, zenginleşecek. Sürekli yeni yatırımları açıyoruz, temeller atıyoruz. Bunları yaparken bazı olumsuzluklar da olacaktır. Balıkesir'de maden ocağında 17 vatandaşımızı kaybettik. Bu sektörde de modernleşeceğiz. Bu ülkede çok şey değişiyor. Her köşesi adım adım kalkınıyor. Bize inanın, güvenin. Türkiye'nin geleceği için umut ve heyecanınızı kaybetmeyin. Çok daha güzel günler gereceğiz"

Başbakan Erdoğan daha sonra, Zonguldak Belediyesi tarafından TIR Parkı'nda düzenlenen toplu nikah ve sünnet törenlerine katılmak üzere Valilik önündeki tören alanından ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious