Başbakan, çete krokisindeki yolu kullandı

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yakalanan Atabey Çetesi'nin ajandasında evinin krokisi çıkmasına rağmen bugün yine krokide yer alan yolu kullanarak başbakanlığa geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından pazartesi akşamı yapılan baskınlarda yakalanan Atabey Çetesi ve baskın yapılan evlerde bululan C4 patlayıcılar ile Başbakan'ın evinin krokileri Başbakan Erdoğan'ı korkutmadı. Erdoğan bugün de çete krokisinde yer alan güzergahtan Başbakanlığa geldi.

Kendilerine "Atabey Gerilla Örgütü" adını veren ve aralarında 2'si asker 9 kişinin yer aldığı çete üyelerinin kullandığı tahmin edilen evde ele geçirilen bir ajandada Ankara'daki kritik noktaların harita ve kritik noktaları bulunduğu tesbit edilmişti. Bu kritik noktalardan en dikkat çekeni ise, Başbakan Erdoğan'ın Keçiören'de bulunan evinin ve evinden ayrıldıktan sonra izlediği yolların detaylı krokisiydi.

Baskın yapılan evde bulunan C4 patlayıcı ve çok sayıda silah, Başbakan'a düzenlenecek bir suikast girişimini akla getirirken, Başbakan Erdoğan, bugün evinden ayrılıp başbakanlık merkez binaya giderken yine krokide yer alan güzergahı izledi.

Öte yandan, Atabey Çetesi'nin buluşma mevkii olarak Bağlar Caddesi'nde bulunan Sultan Kebap'ın önünü kullandığı, şahısların burada çeşitli şifreli hareketler ile iletişim sağladığı belirtilirken, çetenin karahgah olarak kullandığı tahmin edilen Eryaman Özgün İpek Sitesi'nin bulunduğu mahallede ise, sessizliğin hakim olduğu gözlendi.

Ayrıca, emniyet güçlerinin baskın yaptığı ve çetenin yakalandığı sitenin zillerinde sadece çetenin yakalandığı dairenin zilinde isim yazmaması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious