Başbakan, işçilerle birlikte yemek yedi

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akça Holding'in bir kuruluşu olan ev tekstili ve konfeksiyon tesislerinin açılışında yaptığı konuşmada, "İstihdama katkı koyacak her tesisin açılışına katılmaktan memnuniyet duyarım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fabrikanın içindeki bir tezgahın üzerine çıkan Başbakan, burada yaptığı konuşmada, istihdama katkı koyacak her türlü tesisin açılışına katılmaktan memnuniyet duyacağını söyledi. Açılışını yaptığı fabrikanın çalışanları Başbakan'a yoğun ilgi gösterdi. Birçok çalışan cep telefonlarıyla Başbakan Erdoğan'ın yakından fotoğrafını çekebilmek için adeta izdihama yol açtı. Fabrikayı gezen Başbakan, çalışanlara yakın ilgi gösterek işçilerle ayak üstü sohbet etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada iki çocuğa oyuncak vermek için uzun süre arabasından oyuncakların gelmesini bekledi.

Akça Holding Yönetim Kurulu başkanı Rıza Akça ise yaptığı konuşmada, yeni yatırımla birlikte fason iş yaptırmaya son verdikleri, üretimi tek çatı altında topladıklarını ve maliyetleri düşürdüklerini söyledi.

Daha sonra tesisi gezen Başbakan, daha sonra isçilerle birlikte yemek yedi.

Yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırımla kurulan ev tekstili ve konfeksiyon tesisleri yaklaşık 18 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Tesislerde 800 kişi çalışıyor. Bu istihdamla birlikte Menderes Tekstil'in bünyesinde 2 bin 500 kişi çalışmış olacak. Açılışı yapılan tesis Avrupa'nın otomosyana dayalı en büyük işletmesi ünvanını taşıyor. Menderes Tekstil bu yatırımla kapasitesini yüzde 30 artırarak günde 65 bin takım nevresim üretme kapasitesine ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious