'Başbakan, oturduğu koltuğu CHP'ye borçlu'

'Başbakan, oturduğu koltuğu CHP'ye borçlu' .56737
  • Giriş : 21.11.2007 / 16:04:00

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, oturduğu başbakanlık koltuğunu CHP'ye borçlu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, oturduğu başbakanlık koltuğunu CHP'ye borçlu olduğunu söyleyerek, Başbakanın CHP'ye yönelik sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, CHP'nin ne söylediğini bilmediğini ve duymak istemediğini, önyargılarla hareket ettiğini ileri sürerek, CHP'nin, "18 yaşın altındakilerin sosyal güvenliği olmaması için Anayasa Mahkemesine başvurmadığını" hatırlattı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'ye yönelik eleştirilerinin haksız olduğunu belirterek, oturduğu başbakanlık koltuğunu CHP'ye borçlu olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın CHP yönelik sözlerini değerlendirdi.

Erdoğan'ın CHP'ye yönelik, 'Herkesin sosyal güvence altında doğmasını hedefleyen bir yasa, CHP tarafından engellendi. Bunun halkçılıkla alakası yok. Bunlar halkçı olamaz. Bunlar, ülkede kaymak takımıyla birlikte yürüyenler' şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, 'Hangi CHP'li, hangi kaymak takımının yanında yer aldı? Naylon fatura düzenleyenleri bakan yapanlar, acaba o kaymak tabakanın bir parçası değiller mi? Naylon faturayı düzenleyenleri affetmek için yasa getirenler, acaba o kaymak tabakanın, soygun düzeninin yanında değiller mi? Ramazan çadırında, kendilerine özgü alan yaratıp, kaymak tabaka oluşturanlar kendileri değiller mi?' diye seslendi.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, başbakanlık koltuğuna oturmasını CHP'ye borçlu olduğunu savunarak, CHP'ye yönelik yaptığı eleştirilerini ise, "Kendi yakın tarihini dahi bilmeyen bir kişinin cehaleti üzerine ancak bu kadar söylenebilir" şeklinde değerlendirdi.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, CHP'nin ne söylediğini dinlemediğini ve bilmediğini, önyargılarla hareket ettiğini ileri sürerek, CHP'nin, "18 yaşın altındakilerin sosyal güvenliği olmaması için Anayasa Mahkemesine başvurmadığını" ifade etti.
Başbakan Erdoğan'ın da bunu bildiğini, ancak doğruları halka anlatmak istemediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, CHP'nin Anayasa Mahkemesine başvurusu sayesinde, emeklilere refah artışından pay verileceğini kaydetti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious