Başbakan, Sahil Güvenlik'le Tuzla'ya gitti

Başbakan, Sahil Güvenlik'le Tuzla'ya gitti  .12608
  • Giriş : 03.05.2008 / 15:28:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip karakol botu projesi kapsamında yapılacak ilk iki botun kaynak törenine katılmak üzere deniz yoluyla Tuzla'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinden Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa iskelesine yürüdü. Bu arada ofisin yanındaki çay ocağının sahipleri Başbakan Erdoğan'a üzerinde ''R. Tayyip Erdoğan'' yazılı Beşiktaş forması hediye etti.

Erdoğan, beraberinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile sahil güvenliğe ait 303 numaralı tekneye binerek Tuzla'ya hareket etti.

Erdoğan'a teknedekiler tarafından bir denizci şapkası hediye edildi.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekileri Tuzla'daki Dearsan Tersanesi'nde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Dearsan Yönetim Kurulu Başkanı Baki Gökbayrak ve diğer ilgililer karşıladı.

Bu arada, teknenin yanaştığı iskelenin yanındaki gemide bulunan tersane işçileri Başbakan Erdoğan'ı alkışlarla ve ''Türkiye Seninle Gurur Duyuyor'', ''Vur vur inlesin, Baykal dinlesin'' sloganları ile karşıladı. Bazı tersane işçilerinin de Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafını çektiği görüldü.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Dearsan Tersanesi'nin idari binasına geçti ve burada Erdoğan'a brifing verildi.

-TERSANE ÖNÜNDE GÖZALTI-

Bu arada Dearsan tersanesi önünde toplanan ve aralarında Limter-İş sendikası yöneticilerinin de bulunduğu bir grup, tersanelerde yaşanan olaylarla ilgili Başbakan Erdoğan'a taleplerini iletmek istediklerini ifade ettiler.
Grubun pankart açmasına izin vermeyen emniyet güçleri 5 sendika üyesini gözaltına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious