'Başbakan anasının evinde otursun'

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, Başbakan Erdoğan'ın başörtüsü ve imam hatip liselerinde korkak politika izlediğini ve bedel ödemekten korktuğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin Erzurum sandık başmüşahitleri eğitim toplantısına katılmak üzere Erzurum'a gelen İmar ve İskan eski bakanlarından SP Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, Başbakan Erdoğan'ı korkaklıkla suçladı. Başbakan Erdoğan'ın imam hatip liseleri, başörtüsü olmak üzere birçok konuda yanlış politikalar izlediğini ileri süren Ayhan, "Sayın Başbakan çıkıyor, 'ben bedel ödeyemem' diyor. Ödeyemeyeceksen ananın evinde otur. Neye geldin Başbakan oldun arkadaş? Niye iktidar oldun? Olur mu böyle bir şey yav. Siyaset risk almaktır, ülkeyi yönetmektir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde gerilim ve sancıların yaşanmasının normal olduğunu da dile getiren SP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, cumhurbaşkanını milletin seçmesi gerektiğini vurguladı. Kendilerinin eskiden beri AK Parti'ye Cumhurbaşkanı seçimi konusunda yasal düzenlemelerde bulunması için tavsilerde bulunduklarına da işaret eden Ayhan, "Her Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde sancı ve gerilimler oluyor. Götürün halka, halk seçsin. Halkın başkanı değil mi bu, halk seçsin. Bir takım kurumları meclise seçtirsin. Bu düzenlemeleri yapmaları lazımdı. AK Parti müflis tüccardır." diye konuştu.

Milli görüş kimliklerini gömlek gibi üzerlerinden atanların Avrupa Birliği tarafından cezalandırıldığını da iddia eden Ayhan, "AK Parti'nin siciline ne yazılacak? Zina ve fuhuşu serbest bırakan parti yazılacak. İşte gömlek çıkartınca adama bunları da yaptırırlar. Ceza kanununda bunu yaptılar. Burunlarını sürte sürte AB yaptırdı. Avrupa, Türkiye'de ahlakiyat, maneviyat çöksün ki kolay yutalım diye bakıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious