Başbakan: Baykal ile karşı karşıya gelmem...

Başbakan: Baykal ile karşı karşıya gelmem....16817
  • Giriş : 01.10.2008 / 18:24:00
  • Güncelleme : 01.10.2008 / 18:48:46

Başbakan Erdoğan, Baykal ile muhtemel düello konusunda açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, Baykal'a seslendi. Baykal'a yapılan bu çağrı düellonun da ilk şartı!

Genel Kurul'un kapanmasının ardından AK Parti Grubu, 23. Dönem 3. Yasama Yılının ilk toplantısını basına kapalı gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Erdoğan, Baykal'a seslendi ve malvarlığını açıklamasını istedi.
AK Parti TBMM Grup İç Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Buna göre, Anayasa ve TBMM İçtüzüğüne paralel olarak, parti iç yönetmeliğinde "2 yasama yılı" ibaresi, "2 yıl" olarak değiştirildi.

Öte yandan, toplantıda milletvekillerinin bayramını kutlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılında, ilk olarak sınır ötesi operasyonla ilgili Başbakanlık Tezkeresi'nin görüşüleceğini ifade etti.

Erdoğan, bugüne kadar AB konusunda yapılan reformlara da işaret ederek, reformların bundan sonra devam edeceğini söyledi. Erdoğan, yeni yasama yılında milletvekillerinin Meclis çalışmalarında daha etkin olmalarını istedi.

İktidarları süresince yolsuzlukla mücadeleye önem verdiklerini, bu çalışmaların ardından Türkiye'nin dünya listesindeki yerinin 77'den 58. sıraya yükseldiğini anlatan Erdoğan, yolsuzluklar konusunda kendilerini eleştirenlerin öncelikle kendi mal varlıklarını açıklamaları gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*