Başbakan Binali Yıldırım KKTC'de

Başbakan Binali Yıldırım KKTC'de.22401
  • Giriş : 09.03.2017 / 16:14:00

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giden Başbakan Binali Yıldırım'ı KKTC Başbakanı  Özgürgün karşıladı. Binali Yıldırım, Mustafa Akıncı, Sibel Siber ve Başbakan Hüseyim Özgürgün ile görüşecek.

Görüşmelerde, Türkiye ile KKTC arasındaki yakın iş birliğinin daha da ilerletilmesi ve Kıbrıs sorununa kapsamlı çözüm bulunmasına ilişkin müzakere sürecinde meydana gelen son gelişmeler ele alınacak. Başbakan Yıldırım ile birlikte eşi Semiha Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da KKTC'ye geldi.

BAŞBAKAN'IN ANNESİ KARŞILADI

Karşılamada, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün'ün annesi Tangör Özgürgün, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Lakadamyalı ile milletvekilleri de hazır bulundu. KKTC Başbakanı Özgürgün'ün eşinin yurt dışında programı olduğu için annesi Tangör Özgürgün'ün karşılamada yer aldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*