Başbakan Yıldırım'ı Malta'da kızdıran soru

Başbakan Yıldırım'ı Malta'da kızdıran soru.16145
  • Giriş : 17.02.2017 / 17:43:00
  • Güncelleme : 17.02.2017 / 17:40:59

Başbakan Binali Yıldırım, Resmi ziyaret kapsamında Malta'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Malta'nın başkenti Valletta'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Malta Cumhurbaşkanı Preca ile San Anton Sarayı'nda görüştü. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, yabancı gazetecilerin tutuklandığı iddialarına sert tepki gösterdi.

BİRİ BANA BUNUN CEVABINI VERSİN

'Türkiye'deki tutuklu gazetecilerin sayısını açıklar mısınız' sorusuna Başbakan "Acaba merak ediyorum, Türkiye'de ne kadar göçmen var, Avrupa'da ne kadar göçmen var, biri bana bunun cevabını versin. Türkiye 3 milyon göçmene ev sahipliği yapıyor. Başkaları ne yapıyor, aferin deyip uzaktan bakıyor. Türkiye DAEŞ ile PKK ile FETÖ ile amansız mücadele veren bir ülkedir. Hangi Avrupa ülkesinin Meclis'i bombalandı.Hangi Avrupa ülkesinde tanklar insanların üstünden geçti." şeklinde cevap verdi.

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ AYRI, TERÖR FAALİYETİ YAPMAK AYRI

"Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu hakkı Türkiye'de herkes sonuna kadar kullanıyor. Basın özgürlüğü ayrı bir şey, basın özgürlüğü kisvesi altında terör faaliyeti yapmak ayrı bir şey. Bir basın kartı alıp, teröristlere lojistik destek vermek basın özgürlüğü değildir. Gerçekler ters yüz edilip, Türkiye'de basına baskı varmış gibi bir sonuç çıkartılmaya çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*