Başbakan bu tabloya çok öfkelenir

Başbakan bu tabloya çok öfkelenir.23477
  • Giriş : 30.10.2008 / 22:52:00

Meclis'e devam konusunda 'kere'lerce sert uyarılarda bulunan Erdoğan, bugünkü tabloya çok kızacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Genel Kurulu, Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Arasında 2 Yıllık İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısının görüşmelerinde, karar yeter sayısı bulunamadığı için bugünkü çalışmalarını tamamlayamadı.

Tasarı hakkında bilgi veren, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, 249 uluslararası anlaşmaya ilişkin tasarının gündemde beklediğini belirterek, ''Yıl sonuna kadar 450-500 uluslararası anlaşma gelmesini bekliyoruz. Her kanun tasarısının 2 saat sürdüğünü varsayarsak, Meclisin toplam 25 haftaya ihtiyacı var'' dedi.

Murat Mercan, 2003 yılından kalan, Meclisin onaylamadığı uluslararası anlaşma bulunduğuna işaret ederek, muhalefete, ''Bu durum, uluslararası camiada imajımızı zedeliyor. Komisyondan oy birliğiyle geçen anlaşmaları gelin burada geçirelim. Bu konuda sizden yardım ve destek bekliyoruz'' diye seslendi.

CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, bu tür tasarıların bir an önce yasalaşması gerektiğini söyledi.

Sağlıkta dönüşüm projesini eleştiren Barış, sağlık ocaklarına gereken desteğin verilmediğini iddia ederek, ''1960'tan sonra kurulan sağlık ocaklarında nereden nereye geldiğimizi takdirlerinize sunuyorum'' dedi

KARAR YETER SAYISI YOK

MHP Karaman Milletvekili Hasan Çalış da millete kaliteli sağlık hizmeti verilemediğini öne sürdü.

Vatandaşın 6 yıl öncesine göre hastanelerden daha iyi hizmet alamadığını iddia eden Çalış, ''Hesapsız yapılan işler yüzünden hekim sayısı azalıyor. Şimdi eczanelerde şöyle bir uygulama başladı: 'Şu hastaneye gittiysen şu kadar, bu hastaneye gittiysen bu kadar para vereceksin' deniliyor. Bu, ayaküstü devlet yönetme anlayışından, hesapsız-kitapsız devlet yönetme anlayışından kaynaklanıyor'' diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar, tasarının tümüne ilişkin yapılan 2 oylamada da karar yeter sayısı bulunamayınca, 4 Kasım Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*