Başbakan da 'özür' dileyecek mi?

Başbakan da 'özür' dileyecek mi?.11422
  • Giriş : 18.12.2008 / 06:00:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 23:50:03

Erdoğan başlatılan 'Ermenilerden özür diliyorum' kampanyası hakkında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, "Bu kampanyayı kabul etmem mümkün değil. Ben şahsen bunu kabul etmiyorum, suç işlemedim ki özür dileyeyim" dedi.

Konya ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Ermeni meselesi için "Böyle bir sorun yok. Suç varsa işleyen.. Ne benim ne de milletimin böyle bir sorunu yok. Ülkeler arasındaki münasebetlerde Türkiye tavrını çok açık ortaya koymuştur. Gerek hava taşımacılığında adım atan iktidarımızdır. Gerekse akdamar adasındaki Ermeni kilisesinin restoresini yaparak dünyaya açan iktidarımızdır. Cumhurbaşkanımızın davete icabet ederek oraya gitmesi bir işarettir. Yazarlar çizerler böyle demiş diye buna uymak bunu kabul etmek bizim tarafımızdan kabul edilecek bir şey değildir. Desteklemiyorum ve bunun içinde yer almak istemiyorum. Suç işlemedik ki özür dileyelim. Bu yazar çizerleri anlamak istemiyorum. Sadece oratalığı karıştırmak ve atılan adımları terösine çevirmekten başka bir işe yaramaz." dedi

BUSH'A FIRLATILAN AYAKKABI

"Ayakkabı yaklaşımını doğru bulmuyorum. Gazetecinin en önemli gücü dili ve düşüncesidir. Onunla köşeye sıkıştırsaydı. Ben bunu asla doğru bulmuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*