Başbakan: Demokrasi felaket tellallarına pabuç bırakmaz

Başbakan: Demokrasi felaket tellallarına pabuç bırakmaz.14209
  • Giriş : 30.01.2008 / 02:24:00
  • Güncelleme : 30.01.2008 / 00:43:54

Başbakan Repep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda partililere hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda konuştu. Türban ile ilgili değişikliklerin yakın zamanda TBMM'ye sunulacağını ifade eden Erdoğan: "Yapılan düzenlemeler yükseköğrenimle sınırlıdır. Kimse yeni sorun alanları oluşturmaya çalışmasın" dedi...

İşte Başbakan'ın konuşmaları:

"Biz toplumuzun her sorununu demokrasi içinde tartışırız, konuşuruz, çözeriz. Toplumla, milli irade ile bağı olmayanlar 'banane' diyebilirler. Ama milli iradeye göre siyaset yapanlar 'banane' demez. Kimsenin kaygısı olmasın. Tüm paradoksları gidermeye çalışıyoruz. AKP Hükümeti Cumhuriyet'in de, demokrasinin de koruyucusudur. Bu zamana kadar hiçbir uygulamamız buna uygun olmamıştır.

Genç kızlarımızın kılık-kıyafetten dolayı eğitimden mahrum bırakılmaması konusunda çalışmalarımız sonuçlandı. 10. ve 42. maddelerdeki eşitlik çözülürken, değişiklik önerileri ortak teklifimiz olarak TMBB''ye sunulacaktır. Üniversite kapılarındaki kızlarımızın mağduriyetini gidermekten başka hiçbirşeyi amaçlamıyoruz. Yapılan düzenlemeler yükseköğrenimle sınırlıdır. Kimse yeni sorun alanları oluşturmaya çalışmasın.

Türk demokrasisi felaket tellallarına pabuç bırakmaz. Toplumu germek isteyenler gizli ajandalarıyla birer birer deşifre ediliyor. Hukuk devletlerinde çeteler olamaz. Siyasetin asli görevi vatandaşın hukukunu korumaktır.

"MASKELİ SİYASET DEVRİ BİTTİ"

Kimse kendisini mağdur edilmiş görmemeli. Bazıları çeyrek asırdır meselelerle yeni yüzleşiyormuş gibi bazı sorunlara sırt çeviriyor.
Sorunları tabu haline getirerek toplumun saadetini sağlayacağını sanıyor. Ama asla sağlayamaz. Yaşam tarzlarımızı karşı karşıya getirenler Türkiye büyüklüğünde düşünürlerse varlık alanlarını kaybedeceklerini zannediyorlar. 'Gerilim olmazsa işimizden oluruz' diyenler, 70 milyonun mutluluğu için gayret içerisine girmiyorlar.

Hepimiz özgürlük, adalet çıtasını yükseltebilsek, hepimiz yükselebiliriz. Herkesin hukukunu savunursak birşeyler eksiltmiş olmayız. Kendi hukukumuzu korumak için başkalarının hukukunu da savunmak zorundayız. Bu ülke insanını vicdanı üzerindeki yüklerinin tamamını birlikte kaldıralım. Hepimiz birbirimizin haklarını, hukukunu koruyacak kadar olgun bir milletiz. 'Tüm tartışmaların ucu açık kalsın' diyenler varsa bu millet onları da açıkça görsün. Ve zaten görüyor. Artık maskeli siyaset devri tamamlanmıştır. Bunu böyle bilmek lazım. Sorunlarımızı çözebildiğimiz oranda demokrasimiz de güçlenir, devletimiz de gelişir."

Başbakan Erdoğan Siyaset Akademisi Programı'nın da Cumartesi günü başlayacağını söyleyerek, "4 bini aşkın başvuru oldu. Bu eğitim programları ile yeni belediye başkanlarının çıkmasına, siyasetçilerin oluşmasını sağlayacaktır" dedi..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious