Başbakan engellilere neler vaat etti?

Başbakan engellilere neler vaat etti?.8859
  • Giriş : 03.12.2008 / 10:34:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayınladığı mesajda Erdoğan şunları belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özürlülerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmaların toplumsal ilgi ve duyarlılık ile hız kazanacağını bildirdi.

Erdoğan, Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özürlü vatandaşların hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasının, hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğun gereği olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan insan odaklı politikalarla, özürlü vatandaşların da önündeki hukuki, sosyal ve fiziki engelleri bir bir kaldırdıklarını kaydetti.

Hükümet olarak, bu alanda reform sayılabilecek Özürlüler Kanunu'nu çıkararak en önemli adımı attıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bu kanunla özürlü bireylerimizin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının önünü açtığımız gibi özürlülerimizin ekonomik şartlarını iyileştirmeye dönük çeşitli düzenlemeler de yaptık.

Özürlülerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanacaktır.

Bu konuda devletimize olduğu kadar, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza da büyük görevler düşmektedir.

Bu vesileyle her zaman destek ve katkılarıyla özürlülerimizin yanında olan tüm hayırsever kişi ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.

Dünya Özürlüler Günü'nü bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle kutluyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*