Başbakan Erdoğan, 21 fabrikanın açılışını yaptı

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde 21 fabrikanın açılışını yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, "Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımız gözümüz üzerinde yeri vardır. Yatırıma çok ihtiyacımız var. Çıkardığımız teşvik yasası Türkiye'de bazı illerde büyük talep uyandırdı. Geçen gün Adıyaman'da fabrikalar açtık. Orada organize sanayi bölgesinde yer kalmadığını öğrendik. Bizden kamulaştırmak suretiyle yer istediler. Aynı durum Diyarbakır'da da olabilir. Bunu istememiz gerekiyor. Hepbirlikte bunu başaracağmıza inanıyorum." dedi.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nin örnek bir sanayi bölgesi olacağını kaydeden Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de gerçekten çok beğendiğim Gebze Organize Sanayi Bölgesi gibi bir bölgeyi Diyarbakır'da da kurabiliriz. Yatırımcılar bu konuda bir adım atsınlar. Biz de devlet olarak elimizden ne geliyorsa onlara yardımcı olacağız. Yeter ki bu konuda bir isteğiniz gayretiniz olsun." diye konuştu.

Diyarbakır'da 17 fabrikanın daha yapılacağını anlatan Başbakan Erdoğan, bunların da teşvik yasası kapsamında gerçekleşeceğini ifade etti.

Sanayici ve iş adamlarının birçok sıkıntıları aşarak bugünlere geldiğini vurgulayan Erdoğan, Diyarbakır'da iş bekleyen çok sayıda insanın olduğunu biliyoruz. Yapılan fabrikalar bu insanların istihdamı için önem teşkil ediyor." şeklinde konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi'ni bakanlarla birlikte gezen Başbakan Erdoğan, sembolik olarak bir mermer fabrikasının açılışı gerçekleştirdi.

Erdoğan, Diyarbakır'daki temaslarını tamamladıktan sonra Siirt'e geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious