Başbakan Erdoğan, ayaküstü cevap vermeyi yasakladı

Başbakan Erdoğan, ayaküstü cevap vermeyi yasakladı.11164
  • Giriş : 26.09.2007 / 11:56:00

Başbakan Erdoğan, basın mensuplarına, "Arkadaşlar, ayaküstü cevap vermeyi kendime yasakladım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birleşmiş Milletler'in New York'ta düzenlenen 62. Açılış Oturumu görüşmelerine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantılar çerçevesinde İtalya Başbakanı Romano Prodi ile bir araya geldi.

Erdoğan ve Prodi görüşmesinin başında basının görüntü almasına izin verildi. Erdoğan, bu esnada Prodi'ye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daha önce Dışişleri Bakanı olmasına atfen, "Türkiye'de artık Cumhurbaşkanı olmak için Dışişleri Bakanı olmak gerekiyor, herhalde..." dedi. Bunun üzerine Prodi de gülerek, "Belki de..." dedi.

ERDOĞAN: "AYAKÜSTÜ CEVAP VERMEYİ KENDİME YASAKLADIM"

Başbakan Erdoğan, ayrıca, son gelişmelerle ilgili düşüncelerini soran basın mensuplarına, "Arkadaşlar, ayaküstü cevap vermekten hoşlanmıyorum ve bunu kendime yasakladım. Daha sonra genelleme yaparak hepsini cevaplayacağım." dedi.

PRODI: ''TÜRKİYE'YE DESTEĞİMİZİ YİNELEDİK''

İtalya Başbakanı Romano Prodi de, Erdoğan'la görüşmesinin ardından Türk gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Prodi, BM'de yaptığı toplantıda, Türkiye'ye Avrupa Birliği konusunda verdikleri desteği yinelediklerini kaydetti. Prodi, görüşmenin her zamanki gibi iyi geçtiğini; Türkiye'nin AB üyeliğinin de gündeme geldiğini söyledi.

Prodi, görüşmede, Türkiye'ye AB üyeliği konusunda verdikleri desteği yinelediklerini; Türkiye'nin AB sürecinin olumlu yönde devam ettiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious