Başbakan Erdoğan, basına yüklendi

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu’nun 87’inci yılı nedeniyle geldiği Kahramanmaraş’ta basına yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan, yaptıkları icraatları yansıtmayanlar için "Bunların hazmetme kapasitesi bizim yaptıklarımızı kavramaya müsait değil." dedi.

Kahramanmaraş AK Parti İl Teşkilatı tarafından İSKUR’da onuruna verilen yemekte konuşan Erdoğan, "Siz zannediyor musunuz yazılı ve görsel medya bunları anlatıyor. Yarın Kahramanmaraş’ta 50’yi aşkın fabrikanın açılışını yapacağız. Takip edin bakalım, ertesi gün kaç gazetede göreceksiniz." dedi. Basının buna da bir kulp takacağını söyleyen Erdoğan, ’Başbakan geldi, mevcut fabirakların açılışını yaptı’, ’Yeni yapılmış fabrika değildi bunlar,’ diye söylerler." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Konya’da 111 fabirkanın açılışını yaptım. Hemen arkasından onu yazdılar. Dediler ki ’Bu fabrikalar yeni fabrikalar değil. Bunlar zaten Konya’da varolan fabrikalar. Bunların açılışını yaptılar.’ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı, Sanayi Odası’nın Başkanı hukuki süreci başlattı. Netice alırlar, alamazlar onu bilmem. Çünkü hazmedemiyorlar. Bunların hazmetme kapasitesi, bizim yaptıklarımızı kavramaya müsait ve münasip değildir."

Benim Ahmet’im de Mr.George gibi yaşam standardını hak ediyor

Devlet hastanelerinin son durumu hakkında da konuşan Erdoğan, "Hastanelerde eskiden 8-10 kişilik koğuş tipi odalar vardı. Koskoca koridorda bir tane tuvalet bulursun, sağlam girsen hasta çıkarsın. Durum böyleydi. Şimdi iş değişti. Şimdi artık tek ve çift yataklı, banyo ve tuvaleti bulunan hastaneler var. Bunlar medeniyetin gereği. İnsanımızın yaşam standardı bunu gerektiriyor. Yani Mr.George bunu uyguluyor da benim Ahmet’im niye yaşamasın. Onların hakkı değil mi?" dedi.

Şehit annesinden nazar ayeti

Başbakan’ın konuşmasının ardından 1996 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde vatani görevini yaparken şehit olan Hüseyin Kılçık’ın annesi Ayşe Kılçık, nazar ayeti hediye etti. Uzun süre kürsüde Başbakan’ın sırtını sıvazlayan şehit annesi, "Allah nazardan esirgesin" diyerek, hediyesini takdim etti.

Lübnan’dan asker selamını iletti

Kurban Bayramı’nda Lübnan’da Türk Birliği’nde görev yapan Adil Özkan’ın ailesini arayan Erdoğan, Kahramanmaraş ziyaretinde bu aileyle buluştu. Adil Özkan’ın annesi Elif Özkan ve babası Ramazan Özkan Başbakan’la bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious