Başbakan Erdoğan, Baykal ile zoraki tokalaştı

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Parti (CHP) lideri Deniz Baykal Grand Cevahir Otel'de düzenlenen tarım konferansında bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) düzenlediği "Türkiye - AB Entegrasyonunda Tarım" konulu uluslararası konferans Grand Cevahir Otel'de başladı. Konferansa Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Bulgaristan Tarım ve Orman Bakanı Nihat Tahir Kabil, AB Komisyonu Genişleme Müdürü Michael Leigh, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Türkiye'deki 705 Ziraat Odası Başkanı katıldı.

Konferans salonuna ilk önce CHP lideri Deniz Baykal geldi ve yerini aldı. Salona daha sonra gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan protokoldekilerle tokalaşmaya başladı. Erdoğan'ın geldiğini gören Baykal ayağa kalktı. Başbakan Erdoğan elini uzatarak Baykal ile tokalaştı. Terörle Mücadele Yasası 6'nci maddesi ile ilgili hükümeti çok sert eleştiren Baykal'a küskün olduğunu açıklayan Erdoğan, CHP lideriyle soğuk bir şekilde tokalaştı.

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Baykal'la kucaklaştı. Yerlerine oturan iki lider arasında Şemsi Bayraktar oturdu. Konferans boyunca Erdoğan ile Baykal'ın konuşmadıkları gözlendi.

Bu arada toplantının konuk konuşmacıları arasında yer alan Bulgaristan Türklerinden Tarım ve Orman Bakanı Nihat Tahir Kabil, konuşmasını Türkçe başladı ardından Bulgarca devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious