Başbakan Erdoğan, CHP'nin eleştirilerine cevap verdi

Başbakan Erdoğan, CHP'nin eleştirilerine cevap verdi.26489
  • Giriş : 06.04.2008 / 20:59:00

Başbakan Erdoğan, sandıkta AK Parti'yi yenemeyenlerin başka yollar denediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu ülke ve bu milletin bölünmez bir bütün, yükseltilmesi gerekenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirterek, ''Türkiye Cumhuriyeti'ne aidiyetle, bu ülkenin vatandaşı olmakla hepimiz büyük onur duyuyoruz. Hiçbir siyasi farklılık, bu milletin yüreğine fitne tohumu ekemez'' dedi.

Erdoğan, AK Parti Ankara İl Kadın Kolu 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada,kadınların Türkiye'nin güven ve istikrar içinde büyümesinin, huzur içinde medeniyet yolunda yürümesinin teminatı olduğunu ifade ederek kadınlara, ''Sizin eliniz siyasete değdiği için Türkiye karanlık bir girdaptan çıktı'' diye seslendi.

Halkın, cumhuriyetin bütün değerlerini benimsediğine işaret eden Erdoğan, demokrasiyi, laikliği, sosyal hukuk devletini birbirinden ayırmadığını, aksine bu temel değerlerin bir bütün olarak benimsendiğini ifade etti.

Milletin, siyasetin görevinin bu değerleri hakkıyla hayata geçirmek olduğunu söylediğini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti'ne aidiyetle, bu ülkenin vatandaşı olmakla hepimiz büyük onur duyuyoruz. Hiçbir siyasi farklılık, bu milletin yüreğine fitne tohumu ekemez. Hiçbir provokasyon, 70 milyon insanımızın kardeşlik iklimini zedeleyemez.

Kimsenin hukuku çiğnenmesin, kimsenin kalbi kırılmasın diye siyaset yapıyoruz. Demokrasinin, hukukun, laikliğin, sosyal devletin çıtasını yükseltmek için siyaset yapıyoruz. AK Parti, millete hizmete kendini odaklamış bir partidir. Hiçbir zümrenin, hiçbir ideolojinin, hiçbir gizli gündem sahibinin güdümünde olmadık, olmayacağız."

Kendilerinden önceki iktidarların bol bol borç aldığını ifade eden Erdoğan, ekonomide gelinen noktayı özetledi.

Irak savaşının ve petrol ürünlerindeki fiyat artışının ekonomiyi etkilediğini söyleyen Erdoğan, bu yıl petrole ve doğal gaza ödenen miktarın 30 milyar doları aştığını ifade etti. Erdoğan, ''Ama buna rağmen biz bir çok şeyi vatandaşımıza hissettirmiyoruz'' diye konuştu.

Ülkenin kıtlık dönemleri yaşadığını anlatan ve bunlara örnekler veren Erdoğan, ''CHP zihniyetinin olduğu yerde bereket yoktur. Bunu böyle bilin'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious