Başbakan Erdoğan, Cuma namazını kıldı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Çağlayan Yeni Camii'nde kıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Erdoğan'a, "Tayyip Baba" ve "Tayyip Abi" şeklinde tezahürat yapıldı.
Başbakan Erdoğan, İstanbul Sanayi Odası'nın düzenlediği "2.Sanayi Forumu Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Devlet Bakaı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Milletvekili Egemen Bağış,Vali Güler, Kadir Topbaş, Celalettin Cerah, TİM Başkanı Oğuz Satıcı ile çok sayıda sanayici de toplantıya katıldı. Erdoğan bu toplantıda İSO'ya bağlı 15 meslek komitesinin sorunlarını tek tek dinledi. Konuşmalar uzayınca Başbakan Erdoğan'ın cuma namazını kılacağı camide değiştirilmek durumunda kalındı.

Erdoğan ve beraberindekiler toplantının yapıldığı Grand Cevahir Otel'e en yakın cami olan, Çağlayan Yeni Camii'ye geçti. Başta özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri olmak üzere polisler cami etrafında yoğun güvenlik önlemi aldı. Çağlayan Meydanı'na çıkan Vatan Caddesi de araç trafiğine geçici olarak kapatıldı.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekilerin camiye girmesinden sonra yoldan geçen vatandaşlar kendilerini beklemeye başladı. Camideki cemaatin de katılmasıyla Erdoğan'ı görmek isteyenlerin sayısı arttı. Başbakan namazını kıldıktan sonra cami avlusunda kendisini bekleyen vatandaşların alkışlarıyla karşılaştı. Başbakan'a elini uzatanlar ve dokunmaya çalışanlar oldu.

Erdoğan'ı bekleyen çok sayıda vatandaş, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde tezahürat yaptı. Kimisi, "Tayyip baba" kimisi de "Tayyip abi" diye bağıran vatandaşların içinde bulunduğu kalabalık Erdoğan'ı uzun süre alkışladı. Erdoğan da kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlara el sallayarak camiden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious