Başbakan Erdoğan, 'Cumhurbaşkanını siz seçeceksiniz'

Başbakan Erdoğan, 'Cumhurbaşkanını siz seçeceksiniz'.8496
  • Giriş : 19.06.2007 / 22:44:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı'nı halk seçmesin diye oyunlar oynandığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı'nı halk seçmesin diye oyunlar oynandığını belirterek, "Cumhurbaşkanı'nı siz seçeceksiniz." dedi.

Başbakan Erdoğan, Iğdır'daki mitinginde yine Cumhurbaşkanlığı seçimlerini halka şikayet etti. Başbakan Erdoğan, "Cumhurbaşkanı'nı halk seçmesin diye yine oyunlar oynanıyor. Diğer cumhurbaşkanları nasıl seçildi? Merhum Özal 263 oy alarak seçildi. Demirel 244 oy alarak seçildi. Sayın Sezer 330 oy alarak seçildi. Abdullah Bey kardeşim ise 357 oy aldı. Peki söyler misin Allah aşkına 357'nin 330'dan daha küçük olduğunu hangi akıl sahibi söyleyebilir? Bu aziz millet demokrasinin teceli ettiği meclise kimi göndereceğini biliyor. Görevli olduğu hastananeye gitmeyen doktora ne dersiniz, görevli olduğu okula gitmeyen öğretmene ne dersiniz, peki vekalet verdiğniz milletvekilinin meclise girmemesine ne dersiniz? O yüzden 22 Temmuz seçimlerinde sandıkta göstereceksiniz." dedi.

1950 yılında Adnan Menderes'in nasıl iktidara geldiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Unutmayın 1950 rahmetli Menderes Yyeter söz milletindir) diyerek milletin karşısına çıktı. Ama biz (Yeter söz milletindir ve karar milletindir) diyeceğiz. Onların partisinin isminde cumhur var ama cumhurdan kaçıyorlar. Halk var ama halktan uzaklaşıyorlar. Değerli vatandaşlarım bunlara en güzel cevap sandıkta olacaktır. Başbakan da sizin dediğiniz olacak cumhurbaşkanı da sizin dediğiniz olacak. Tabii aynı zamanda bunlar sizden olacak." diye konuştu.

Iğdır'daki mitingin ardından partisinin il başkanlığını ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Iğdır Şehir Stadı'na gelerek, Başbakanlığa ait "Oba" helikopteriyle saat 19.40'da Ağrı'ya gitti.

Erdoğan'ı, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı ve Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras ile öteki yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile birlikte Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de Ağrı'ya gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious