Başbakan Erdoğan, Gü, beklediğimizden fazla oy aldı

Başbakan Erdoğan, Gü, beklediğimizden fazla oy aldı.9984
  • Giriş : 20.08.2007 / 17:35:00

Başbakan Erdoğan, AKP'nin adayı Abdullah Gül'ün beklediklerinden daha fazla oy aldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda AKP'nin adayı Abdullah Gül'ün beklediklerinden daha fazla oy aldığını söyledi.

Oylamanın ardından TBMM'de kuliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Turlar devam ediyor. Cuma günü ikinci turu yapacağız. Hayırlı olsun" dedi.

Bir gazetecinin, Gül'ün aldığı oyu hatırlatarak "Beklediğinizden daha az mıydı rakam?" sorusu üzerine Erdoğan, "Niye, bizim sayımız 340... 341 oy almış. Demek, beklediğimizden daha fazla almışız" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Gül de, TBMM kulisinde gazetecilerin, "Oylamaya ilişkin değerlendirmeniz nedir?" sorusuna karşılık, "Hayırlısı neyse o olsun, değerlendirmeyi TBMM Başkanı yaptı zaten" karşılığını verdi.

Meclis Genel Kurulu'nda yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk tur oylamasında hiçbir aday seçilebilmek için gerekli 367 oy oranına ulaşamadı. AKP'nin adayı Abdullah Gül 341 oy aldı. İkinci tur oylama cuma günü yapılacak.

Oylamada MHP'nin adayı Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu 70, DSP'nin adayı Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli de 13 oy aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious