Başbakan Erdoğan, Kayseri Havaalanı'nın açılışına katıldı

Başbakan Erdoğan, Kayseri Havaalanı'nın açılışına katıldı.16612
  • Giriş : 30.06.2007 / 14:09:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "Ana" uçağı ile Kayseri'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, karşılama töreni sonrasında yeni yapılan Erkilet Havaalanı Dış Hatlar Terminal Binası'nı hizmete açtı.

Öğle saatlerinde Kayseri'ye hava yolu ile gelen Başbakan Erdoğan ve beraberindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan'ı havaalanında İçişleri Bakanı Osman Güneş, milletvekilleri ve çok sayıda partili karşıladı.

Karşılama sonrasında Başbakan Erdoğan, yapımı tamamlanan dış hatlar terminal binasının açılışını yaptı.

Başbakan Erdoğan, açılış sırasında mevcut terminal binasının gelecekte, her geçen gün büyüyen Kayseri'ye yetersiz geleceğini ve körüklü terminal binasına ihtiyaç duyulacağına işaret ederek kurdeleyi TBMM Başkanı Bülent Arıç, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Devlet bakanı Ali Babacan ile birlikte kesti.

Başbakan daha sonra buradan ayrılarak parti otobüsü ile şehir merkezine doğru hareket etti. Yer yer otobüsü durduran Başbakan, kendisine el sallayan çocuklara oyuncak ve kitaplar hediye etti. Başbakan, daha sonda Kayseri valilik binasına geçerek, Kayseri hakkında bilgiler aldı.

-GÜVENLİK TEDBİRLERİ FAZLAYDI-

Başbakan Erdoğan'ın gelişi öncesinde başlayan güvenlik tedbirlerinin çok fazla olması dikkat çekti.

Başbakan'ın karşılanması sırasında görev yapacak olan basın mensupları 3 ayrı arama noktasında geçirilerek, korumalar tarafından çantaların içleri aranırken fotoğraf makineleri ve kameralarda incelendi.

Daha sonra dış hatlar terminal binasının açılışı için hazırlanan protokol masası ve konuşma kürsüsünün etrafı görevlilerce arandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait helikopterinde havadan güvenlik korumalarına destek verirken, Pugzik adlı köpekle de alanda arama yapıldı. Alanda herhangi bir şeyin olmadığı tespit edildikten sonra açılışa katılanlar içeri alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious