Başbakan Erdoğan, Konya'ya geldi

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana'nın 733. Vuslat Yıldönümü nedeniyle birtakım açılış ve ziyaretlerde bulanmak üzere Konya'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Recep Erdoğan, keskin nişancıların yerleştirelerek geniş güvenlik önlemlerin alındığı Atatürk Havaalanı'na saat 11:00 sıralarında iniş yaptı.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Konya'ya geldi. Başbakan'ı Atatürk Havaalanı'nda Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez ve devlet erkanı karşıladı.

Protokolü selamlayan Recep Tayyip Erdoğan, ''Merhaba arkadaşlar. Karaman'da birtakım açılışlarda ve toplu konutların anahtar açılış törenine katılacağım. Akşama inşaallah Konya'ya dönecem.'' dedi.

Konya'da birtakım açılışlara ve Mevlana'nın 733. Vuslat Yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan Şeb-i Aruz törenine katılacak olan Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindeki devlet erkanıyla, protokolün eşliğinde 'OBA' adlı bir halikopterle Karaman'a gitti.

Başbakan akşam saat 16:30'da tekrar Konya'ya dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious