Başbakan Erdoğan, Maraş'tan sesleniyor

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik kazanımları kalıcı hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kıbrıs Meydanında düzenlenen doğalgaz temsili temel atma töreninde konuşan Erdoğan, "Hükümet olarak gelmiş olduğumuz ekonomik anlamdaki kazanımları kalıcı hale getirmek için çağın bütün gereklerini seferber hale getireceğiz" dedi.

Konuşmasında ekonomideki gelişmelere değinen Erdoğan, 3 Kasım seçimleri öncesinde verdikleri bir sözü yerine getirmek için Kahramanmaraş'a geldiğini vurguladı. Doğalgazın bütün dünya için hava ve çevre kirliliği açısından büyük önem arzettiğini belirten Erdoğan, doğalgazın bir diğer avantajının da diğer enerji kaynaklarına göre ekonomik ve güvenli olması olduğunu ifade etti.

Başbakan konuşmasında şunları söyledi: "Şu anda doğalgazda yaşadığımız sıkıntılar mevsim şartlarına bağlı ve dış kaynaklıdır. Gerekli ne kadar imkan varsa hepsini kullanarak ülkemizin çehresini değiştireceğiz. Bizim için insan hayatı herşeyin önünde gelir. Hükümet olarak gelmiş olduğumuz ekonomik anlamdaki kazanımları kalıcı hale getirmek için çağın bütün gereklerini seferber hale getireceğiz. Biz iki şeye karşı sorumluyuz; milletin mutululuğu ve ülkenin geleceği."

Kısa adı Armadaş olan Arsan Maraş Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından işletilecek olan doğal tesisleri temsili temel atma törenine aşırı yağan yağmura rağmen halkın ilgisi büyük oldu. Kahramanmaraş'ta bu yıl içinde 120 bin konut ve sanayi kuruluşu doğalgaza kavuşacak. Doğalğazın devreye girmesiyle 300 milyon dolarlık şehre bir katma değer girdisi ve buna parelel olarak istihdamda artışın olması hedefleniyor.

Şehrin girişine belediye tarafından yaptırılan Kahramanmaraş'ı simgeleyen ve kahramanlık madalyası, dondurma, biber ve benzeri sembolleri içeren anıtı da açan Başbakan Erdoğan, daha sonra helikopterle Afşin-Elbistan Termik Santralinin B Ünitesinin açılışı için hareket etti.

Temel atma ve ve açılış törenlerine Başbakan Erdoğan'ın yanısıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Vali İlhan Atış, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve milletvekilleri ile vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious