Başbakan Erdoğan, nikah törenine katıldı

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Nuretttin Akman'ın kızı Hafize Berna Akman'ın nikah törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocatepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen nikah Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından kıyıldı. Akman-Çakır çifttinin nikah şahitliğini TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ı ve Ankara Valisi Kemal Önal yaptı.

Gökçek'in sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, "Şahit oldum, Allah mutlu etsin"dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, evlilik cüzdanını TBMM Başkanı Bülent Arınç'a verdi. Arınç, Hafize ve Ender çiftini tebrik etti ve mutluluklar diledi.

Arınç, Başbakan Erdoğan'la aynı kişiye evlilik cüzdanını verdiklerini belirterek, cüzdanı Başbakan Erdoğan'a uzattı.

Konuşmasına genç çiftlere mutluluk dileyerek başlayan Erdoğan, vatana ve millete faydalı nesiller yetiştirmelerini istedi.

Erdoğan, genç çiftinin mutluluğunun bütün Türkiye'ye taşınması temennisinde bulundu. Erdoğan, evlilik cüzdanını Hafize Berna Akman'a verirdi. Nikah sonunda Arınç ve Erdoğan ailelerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Nikat törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, çok sayıda AK Parti milletvekili ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious