Başbakan Erdoğan, Olmert'i askıya aldı

Başbakan Erdoğan, Olmert'i askıya aldı.8599
  • Giriş : 27.12.2008 / 15:16:00

İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırısını sert bir dille kınayan Başbakan Erdoğan, Olmert ile yapmayı düşündüğü görüşmeyi iptal etti. İsrail'in saygısızlık yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'ye yönelik İsrail saldırısı hakkında Meclis'de yaptığı açıklamada, "Saldırı barışa yönelik bir darbedir" dedi. Başbakan Erdoğan bugün İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile yapmayı planladığı telefon görüşmesini askıya aldığını da söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısına tepki göstererek, ''Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde,İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum'' dedi.

Erdoğan, TBMM'de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlarken, şunları söyledi: "Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde, İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Barış teşebbüslerine indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Ben, bugün doğrusu İsrail-Suriye görüşmeleri ile alakalı İsrail Başbakanı Olmert'i aramayı düşünürken, bu arama işlemini iptal ettim ve aramıyorum. Çünkü bu bize karşı da yapılmış saygısızlıktır. Biz şu veya bu ülke değiliz. Her şeyden önce demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletiyiz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*